Vaše programy, které doporučujete

Hrajete hry, vylepšujete počítač nebo jen brouzdáte na internetu?

Re: Vaše programy, které doporučujete

Nový příspěvekod SG?indeed! v 03.07.2010, 18:11

Nějak sem neměl co dělat, tak přidam příspěvek..

Na video:
Jedině KMPlayer (vim, že spousta lidí používá VLC nebo Windows Media classic - podle mě je to jeden větší šmejd než druhej)

Na audio:
WMP 11 (bohužel mi nečte z flashky data do knihovny, ale stane se. Kdyby někdo z vás věděl o něčem lepšim, poslouchám..)
Už neplatí. Používám teď KMPlayer i na audio. Je to dělo - přehraje vážně všecko - .flac, .ape, .cue, ...

Na kancelářskou práci:
Podařilo se mi sehnat MS Office 2010 v Beta verzi, takže zadara. Jinak na Linuxech samozřejmě OOo.
Také už úplně neplatí. Poté co mi betaverze MSO 2010 vypršela jsem přešel na OpenOffice.org 3.2. Plánuju si někde ukrást i Mrkvosoftí Office, ale ještě 'sem neměl totální potřebu..

Na webdesign:
PSPad (my, co jsme začínali na Poznámkovém bloku, dokážeme docenit jednoduchost PSPadu :) )

Na jednoduchou grafiku:
Graphics Gale (Je to někdy z roku 0 - totálně primitivní aplikace, ale umí rychle a jednoduše přesně to, co chci, včetně vytváření animovaných GIFů)

Na náročnější grafiku:
Adobe Photoshop CS4. Dlouho jsem tomuto SW odolával - jednak kvůli profláklosti, druhak kvůli uživatelské náročnosti, také kvůli HW náročnosti, i kvůli dobré protipirátské ochraně firmy Adobe. Nakonec musím uznat, že tohle je vážně silnej kus softvéru, se kterym spravíte kde co. Teď ještě se s tim naučit :D

Na mapy:
To asi sotva někdo z vás využije. No, kdyby 'ste někdo znali něco lepšího, tak jsem jedno ucho.
Ocad 6. Ocad 8 je totiž volně jenom v omezený demoverzi na 1000 objektů a už jsem trochu přez..
A menší aktualita: Chvíli jsem používal i OCAD 10 (Trial verzi) a je teda vidět strašnej posun. Pracuje se s tim skvěle. Teď mám už jen OCAD 9, a.. no, jde to.

Na editování hudby:
GoldWave. Co dodat..

Na editování videa:
Sony Vegas Movie Studio 9. (Ano, jsem pirát :D )
Už ho nemam. Bylo strašně složitý ho ukrást a nechce (a ani si nepamatuju jak) se mi tim procházet znova..

Na konvert videa a/nebo audia:
SUPER (R). Zní to trochu namyšleně, pojmenovat takhle program, ale není nic lepšího.

A poslední dobou hojně využívám mkvmergeGUI - je to poměrně jednoduchej prográmek, kterej spojuje jednotlivý soubory video + audio + subtitles do jednoho mkv souboru, přičemž podporuje i několik různých stop stejného typu (např. 1 video stopa, 2 audio stopy a 4 stopy titulků).

To sou tak ty základní.. A pak hromada dalších hovadin.. :mrgreen:
Naposledy upravil SG?indeed! dne 07.02.2012, 21:01, celkově upraveno 1
YjM, the Gate-o-Raider
Two by two
hands are blue

Obrázek
SG?indeed!

Nový příspěvekod SG?indeed! v 07.10.2010, 19:15

Pokud by jste někdy potřebovali spojit diskové oddíly bez ztráty dat, pak doporučuji MiniTool Partition Wizard Professional Edition 5.2. Zadarmo je sice jenom 30dní, ale stejně to použijete jednou, a pak už ne.
YjM, the Gate-o-Raider
Two by two
hands are blue

Obrázek
SG?indeed!

Nový příspěvekod hacker3985 v 07.02.2012, 15:52

stahování z ruzných servrů (uloz.to, rapidshare, ...)
JDownloader
Kód: Vybrat vše
http://jdownloader.org/download/index

rozhraní pro programy dělané v javě
Java
http://java.com/en/download/index.jsp

prohlížeč
Opera
http://www.opera.com/download/

Vzdálené ovládání pc
TeamViewer
http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx
Netrap se s tím, když tě někdo pomlouvá za zády. Protože je v perfektní pozici, aby ti mohl políbit pr**l.
hacker3985

Nový příspěvekod SG?indeed! v 07.02.2012, 21:03

:arrow: Opera je dobrej prohlížeč, to Ti schvaluju. Třeba i proto, že Javu má implementovanou na vyšší úrovni než třeba FFx, o Chromu nemluvě.

Jinak, kdyby to někoho zajímalo, o kousek výš jsem aktualizoval ten seznam mých doporučení..
YjM, the Gate-o-Raider
Two by two
hands are blue

Obrázek
SG?indeed!

Nový příspěvekod hacker3985 v 08.02.2012, 14:59

SG?indeed! píše: Opera je dobrej prohlížeč, to Ti schvaluju. Třeba i proto, že Javu má implementovanou na vyšší úrovni než třeba FFx, o Chromu nemluvě.

já mám na notebooku pouze Operu a Chrome :D, IE zmizel hned po prvním spuštění s wmp
Naposledy upravil hacker3985 dne 10.02.2012, 14:58, celkově upraveno 1
Netrap se s tím, když tě někdo pomlouvá za zády. Protože je v perfektní pozici, aby ti mohl políbit pr**l.
hacker3985

Nový příspěvekod SG?indeed! v 08.02.2012, 20:37

hacker3985 píše:a operu nemám :D

ty vo*e, tak proč jí doporučuješ? :shock: :o :lol: :idea: :!:
YjM, the Gate-o-Raider
Two by two
hands are blue

Obrázek
SG?indeed!

Nový příspěvekod hacker3985 v 09.02.2012, 14:17

vytaženo z kontextu myslím tím že mám nainstalovanou Pouze !!! Operu a Google Chrome !!! :evil:
hacker3985

Nový příspěvekod SG?indeed! v 09.02.2012, 22:49

hacker3985 píše:vytaženo z kontextu myslím tím že mám nainstalovanou Pouze !!! Operu a Google Chrome !!!

:arrow:
hacker3985 píše:já nemám jinej prohlížeč na notebooku než chrome a operu nemám

Ani takto z kontextu nevyplívá nic jiného, než fakt, že na notebooku nemáš nic jiného než Chrome, a že Operu nemáš vůbec. Špatně vyjádřeno -> špatně pochopeno.
Pak je z toho mnoho povyku pro nic.
Tak si užívej chromu, dokud můžeš. Jednou se stejně všichni předávkujete. :twisted:
YjM, the Gate-o-Raider
Two by two
hands are blue

Obrázek
SG?indeed!

Nový příspěvekod hacker3985 v 10.02.2012, 15:00

upraveno snad to už je dobře :)
hacker3985

Předchozí

Zpět na Internet a Počítače