Konec 4. série

Místo pro vaše diskusi o postavách, hercích a mnohém dalším v seriálu Sanctuary.

Konec 4. série

Nový příspěvekod Williams.Styx v 13.01.2012, 17:08

Když jsem koukal na poslední epizodu 4. řady, jsem nemohl. Ty konce jsou nejlepší v celém seriálu. V jednu chvíly jsem myslel, že původní Svatyně končí, i s Helen, ikdyž by bylo blbé pokračovat v seriálu bez takto zásadních postav. A v další chvíly, už stál Will s Helen u nové Svatyně.

Hádal bych, že ta "pravá" Helen, která uvízla v minulosti, byla ta v tom elegantním šedým kompletu úplně na konci, a s tou "mrtvou" Helen, jen nějak komunikovala a spolupracovala.
Takže jedna Helen měla cca 113let na stavbu nové Svatyně a druhá jen spolupracovala. Ale připadá mi trochu divné, že Will vlezl do té kanalizace, či co to bylo, bez jakéhokoliv důvodu, prostě další scéna Will v kanále a další Will s Helen... Ale jinak skvělé jako vždy. :))
Ale už to nebude takové... bez chlupáče, a původní Svatyně...
Williams.Styx

Re: Konec 4. série

Nový příspěvekod overlord v 16.01.2012, 17:58

Musím říct, že po tom co předvedli v této sérii, ani 5. nečekám. Z těch 13 epizod bylo 10 kompletně výplňových, bez většího příběhu, konec, který byl prezentován v posledním díle bych klidně bral jako závěrečný díl. Jen letmý nástin toho, že Helen je naživu a Sanctuary pořád existuje (i když v jiné formě).
Technologie se kvůli Hollow Earth dostala tam kde být neměla. Ještě do nástupu Stunnerů se mi líbilo to, že technologie je na stejné úrovni jako v reálném světě (v podstatě, že se děj odehrává v současnosti, skryté před našimi zraky, jako samotní Abnormálové). Poté co vyrobili stunnery a dostali se do Praxisu, celý seriál ztratil jiskru.
Jak už jsem v jiném topicu zmínil, je to jako by team Stargate přišel na Atlantis a našel ji stále obydlenou Antiky, kteří by jim poskytli technologii a znalosti.

Abych to shrnul, poslední scény jsou alespoň důstojným závěrem, ale pokud by chtěli pokračovat, museli by se vrátit minimálně před události s objevením mapy od otce Helen. Bojím se, že kdyby další řadou navázali na to úžasnou a futuristickou stavbu pod zemí s přístupem přes kanál, tak by to zničilo všechny představy co mě napadly když jsem tu poslední minutu sledoval, a ty by měli zůstat tam kde jsou...

EDIT: +Oproti jiným seriálům, které čekají na rozhodnutí o další řadě je Sanctuary nic...
Obrázek
overlord
Sanctuary Translator

Nový příspěvekod Williams.Styx v 17.01.2012, 23:52

Nemyslím si že by měli další řadu navázat od nějakých dřívějších událostí. Nová Svatyně posouvá děj dál a otevírá nové možnosti, kdo ví co autoři vymyslí. Ale asi by bylo dobré, kdyby epizody prokládali útržkami z minulosti, dost by mně zajímalo co Helen, ta "skutečná Helen", dělala celých 113 let a hlavně co se týče toho závěru 4. řady, kdy jedna Helen zemřela (aspon předpokládám) a druhá se objevila živá a zdravá...

Já osobně doufám že pátou řadu schválí, protože je tam stále hodně nezodpovězených otázek a navíc, vždy se může něco zvrtnout... Třeba by se mohla nějakým zázrakem objevit například Ashley, ikdyž to asi nehrozí...
Williams.Styx

Nový příspěvekod skype3x3 v 21.01.2012, 03:38

Williams.Styx píše:hlavně co se týče toho závěru 4. řady, kdy jedna Helen zemřela (aspon předpokládám) a druhá se objevila živá a zdravá...

Helen nezomrela, bola stale len jedna a ta ista, v tom jej "baraku" sice "vybuchla", ale mala na sebe ten superoblek, ktory len tak tak stihol dokoncit Henry, a ktory ju zachranil. :wink:
skype3x3

Nový příspěvekod Slipio v 22.01.2012, 08:47

skype3x3 píše:Helen nezomrela, bola stale len jedna a ta ista, v tom jej "baraku" sice "vybuchla", ale mala na sebe ten superoblek, ktory len tak tak stihol dokoncit Henry, a ktory ju zachranil. :wink:

To je úplně jasné, nevím jak někdo může přemýšlet o jiné možnosti.
Obrázek
Slipio

Nový příspěvekod Williams.Styx v 23.01.2012, 15:18

skype3x3 píše:
Williams.Styx píše:hlavně co se týče toho závěru 4. řady, kdy jedna Helen zemřela (aspon předpokládám) a druhá se objevila živá a zdravá...

Helen nezomrela, bola stale len jedna a ta ista, v tom jej "baraku" sice "vybuchla", ale mala na sebe ten superoblek, ktory len tak tak stihol dokoncit Henry, a ktory ju zachranil. :wink:

Taky mně to napadlo, ale když si ho nasazovala tak už do exploze zbývali cca 2 až 3 vteřiny, navíc ho neměla ani plně na sobě. Se při nasazování zarazila... a pak bum.

Ale kdo ví co se opravdu stalo, bůhvi co Helen celé ty roky dělala a myslím, že je dost šílená, aby se spojila sama se sebou :)
Williams.Styx

Nový příspěvekod skype3x3 v 29.01.2012, 12:39

:!: ak by sa aj spojila... a v urcitom case boli dva... ALE! potom jedna sla do minulosti a ostala zas len jedna...
a ta si nasadila oblek vdaka ktoremu prezila :wink:
skype3x3

Nový příspěvekod ScreamsNo1 v 02.02.2012, 17:06

Je to naprosto nedomyšlené... Helen odešla do minulosti, kde současně s ní byla i ta stará už po aplikování upíří krve, tzn. že najednou máme 2 nestárnoucí Helen, ale ta která přišla z budoucnosti nesmí kontaktovat tu, která v té minulosti má správně být, protože, kdyby to udělala i kdyby jen maličko tak by mohla změnit běh dějin a různých událostí a ona by ani nemusela mít příležitost(důvod) se do té minulosti vrátit.... Je to věc o které se dá diskutovat hodiny... a podle mě si tvůrci seriálu vzali v tomhle moc velké sousto... Tím dílem, kdy Hele "skáče" za Adamem do minulosti v podstatě změnili vnímání celého seriálu, protože tím připouští, že existují současně 2 Helen, jedna, která prožívá všechny ty příběhy a druhá, která je někde schovaná...
ScreamsNo1

Nový příspěvekod Williams.Styx v 02.02.2012, 23:21

To máš pravdu. Ale kdyby ta Helen, co byla někde schovaná, kontaktovala tu "původní" jen krátkou dobu, před poslední epizodou, tak by se ani nic změnit nemuselo... Ikdyž mě ted tak napadá, že vlastně by ji kontaktovat ani nemohla, protože dlouho před tím, skočila do té "díry" za Worthem... Nebo já nevím, už se v tom motám... :D
Williams.Styx

Nový příspěvekod Amigo v 26.03.2012, 15:43

Holt asi můžeme uvažovat i o té možnosti, že zašlápnutí motýla nemusí mít až tak dalekosáhlé následky. Spíš půjde o to, ohlídat si, aby narušení časové linie bylo jen místní..., tady si scénáristi opravdu vzali velký kus odvahy, ale hlavně v tom, že by se dvě stejné entity neměly vůbec setkat.
Amigo, FFSF (fanda fantasy a scifi) :)
Amigo

Zpět na Diskuse o seriálu