Companions

Diskuze o seriálech Doctor Who, Torchwood, The Sarah Jane Adventures

Companions

Nový příspěvekod Carolyn Du Pendragon v 26.12.2012, 00:06

Ahoj, tak nějak mě napadlo, že ta sekce Doctora Who tady celkem zapadá prachem. Nikdo nic nepíše, nikdo nedebatuje... Tak mě napadlo, dát sem nové téma.

Neočekávám, že se připojí spousty lidí - budu ráda za jednoho - ale ráda bych slyšela názory jiných na tenhle seriál a speciálně na -> Companions.

Všeobecně nemám ráda, když je Doktor sám (nejsmutnější věc na Tennym, místy). Proto jsem ráda za každého, kdo s ním nějakou dobu je v Tardis. Moje otázka na vás je, jestli máte nějakého oblíbence nebo naopak někoho, kdo vám přímo pije krev.

Moje nejoblíbenější společnice byla asi Rose. Vím, že většina lidí si o ní myslí, že byla Doktorovi na nic, trpěla Twilight-komplexem (čekání na záchranu od chlapa) a tak, to si já ale nemyslím. Mám naopak dojem, že jsem prostě potřebovala někoho, kdo to nebral tak vážně a užíval si výlety, jak mohl. Hlavně ty do minulosti... A navíc si myslím, že vůbec nebyla k ničemu - za to mluví už fakt, že když byla s Doktorem Marta, Doktor sám řekl, že "Rose by věděla, co dělat".

A kdo mi v první chvíli vůbec nesedl byla Donna. Bylo mi to proti srsti vidět, jak je děsně hubatá na cizího chlapa (nemám ráda takové lidi :D ) a prostě... Časem jsem si na ni ale zvykla a už to nějak přežívám. Místy dokonce používám její výrazy - "Spaceman" :D

Absolutně netuším, jestli se mi dostane odpovědi, ale doufám, že se alespoň jeden člověk najde... Tak kdo je váš nejoblíbenější společník?
Carolyn Du Pendragon

Re: Companions

Nový příspěvekod Trifi v 26.12.2012, 04:52

Ahoj, je úžasné vidět že se někdo snaží zresuscitovat na tomhle fóru Doktora :)

Společnice, hmmm, skvěle načasované téma když právě před pár hodinami přibyla nová...

Upřímně, Rose mám asi nejmíň ráda, prostě mi nesedla a nespravil to ani závěr čtvrté řady... a zase naopak, Donna u mě jednoznačně vede. Snad jako jediná neměla potřebu Doktorovi nadbíhat a byla prostě svá - rázná, ale správná :) Navíc, Catherine její osobnost dokázala skvěle prodat - v komických i emotivních scénách.

Posunkový rozhovor ze začátku 4. řady patří mezi klenoty celého seriálu :)

Prostě David - Catherine, to je pro mě synonymum když se řekne Doktor a jeho společnice... :)
Trifi

Nový příspěvekod Carolyn Du Pendragon v 26.12.2012, 10:35

Já si nemohla pomoct, já když jsem to tu viděla, tak jsem kulila oči na to, jak staré tu všechny ty příspěvky jsou a tak, víš? To byl šok po tom, jak jsem okupovala fórum o Merlinovi, všechny žhavé diskuse o každé epizodě... A tady nic :D

Jinak - Donna už mi právě ani nevadí, to akorát v tom dílu The Runaway Bride - tam to bylo nejhorší. Ale když se tam pak objevila a předvedli s Doktorem scénu skrz okna :D (http://www.youtube.com/watch?v=hUYG2Gh9H-s) To jsem se už smála a byla ráda, že se pro Doktora zase někdo našel... A Catherine vážně umí hrát! A v tom posledním díle, jak ji odvedl, jsem regulérně brečela :mrgreen:

Ale je fakt, že většina se do něj zamilovala... V nových sériích se dokonce líbal s každou, ne? :D I když u Donny zase jen v rámci toho, když potřeboval šok... :wink:

Každopádně mě napadla ještě jedna super 'společnice' - Cap Jock alias Captain Cheesecake alias The Face Of Boe. No... Nevím, jestli se počítá, když je chlap, ale byl super :D Když se prvně objevil ve dvojdílu o válce, hned jsem byla nadšená a naštvalo mě, když pak zmizel. Chtěla jsem, aby s Doktorem cestoval o něco víc. :D Ale tak.. nevadí. Jen mi asi už pořád bude vrtat hlavou, jak se z něj stal The Face Of Boe... :shock: :o :D
Carolyn Du Pendragon

Nový příspěvekod Trifi v 26.12.2012, 19:03

Nj, Doktor tu asi nemá takovou fan-základnu jako geniálně ukončený Merlin :mrgreen:

Jj přesně tu scénu jsem myslela :) Donna byla prostě super, taková obyčejná "tuctová" ženská která dokázala velké věci... 8)

Hehe ano líbal se snad s každou a za pár minut už to stihl i s Clarou :D :D

Jack je samostatná kapitola :P Torchwood na něm stál (pevně věřím, že si Davies udělá čas na další řadu... :twisted: ) ale v DW byl ten jeho příběh ukončený hrozně divně... Taky bych chtěla vědět, jak se z něj stala Tvář z Boe... A hlavně, jak tedy mohl nakonec umřít když byl fixní bod v čase a prostoru... :shock: Pochybuju, že se k těmto Daviesovým linkám ještě někdy Moffat vrátí, a je to velká škoda...

Jinak včerejší speciál se mi hodně líbil, rozhodně o třidu lepší než loňský... Znělka sice příšerná a TARDIS zvláštní (prostě celá ta snaha o retro je podle mě krapet mimo...) ale Jenna úžasná, Matt roztomile zachmuřený a Ian McKellen jako třešnička na dortu :wink:
Trifi

Nový příspěvekod Whirt v 27.12.2012, 01:04

Chtěl jsem reagovat už včera ve čtyři ráno, ale málem jsem usnul u klávesnice :D (a dneska ten výkon asi taky nebude nejlepší :D)

Já si nikdy nedokázal vybrat nejoblíbenějšího společníka. Každopádně jsou tací, kteří si zaslouží být... nemůžu najít to správné slovo... postaveni do popředí?

Souhlasím se všemi, které jste napsali - Rose, Dona, Jack,...
Ale musím zmínit Sarah Jane, jelikož to je neskutečně věrná společnice a její příběh trval neskutečně dlouho a poznala snad nejvíce doktorů. Měl jsem ji rád a na ni nikdy nezapomenu.
Chci se ale vrátit k Donně, k tomu, že se mi právěže líbilo její naprosto nové chování k Doktorovi a hlavně k jejímu dědečkovi! Wilfred Mott byl úžasný Bernardovi Cribbinsovi ta role sedla jako ulitá! Takového dědečka bych hnedle uvítal. Neuvěřitelný sympaťák :)
Whirt

Nový příspěvekod MaláLenka v 05.01.2013, 21:44

Ahojte :D
Oblíbená polečnice? U mě jednoznačně vede Donna - byla snad jediná, která se nesnažila Doktora sbalit a prostě si to jen užívala. Ano, byla hubatá, drzá, ale byla úžasně svá :D I ta řada s ní je jedna z mých nejoblíbenějších. Přišlo mi, že tady fakt fungovalo tak, že si Doctor vzal na palubu parťáka a ne fanynku, která bude ichat nad každým jeho rozhodnutím.

I když :D Po shlédnutí speciálu musím říct, že Clara se mi dost líbí, vypadá, že si nenechá nic líbit, je chytrá a zřejmě zvládne přechytračit i Doctora :D Moc se těším, jak se to s ní bude vyvíjet.

Trifi píše:Nj, Doktor tu asi nemá takovou fan-základnu jako geniálně ukončený Merlin

Tak to je tedy ostrovtip :D :D
MaláLenka

Nový příspěvekod Trifi v 06.01.2013, 18:18

MaláLenka píše: Tak to je tedy ostrovtip :D :D

To víš no, jediná možnost jak z toho vyváznout bez újmy je dělat si z toho srandu... :lol: :roll:

Jinak jsem moc ráda, že se s Donnou tak shodneme 8) Přesně, ona byla prostě parťačka a ne rozvášněná fanynka jako většina společnic :P A navíc měla báječného dědu, takového bych si tááák přála :)

S Clarou je to u mě trošku složitější protože mi ji paradoxně znechutil ten hype, který se kolem ní rozbouřil aniž by byla v pozici společnice jedinou minutu... Jasně, byla už v Asylum of the Daleks, ale to se prostě nedá počítat. Musím ale říct, že už po pár minutách Sněhuláků u mě byla v kladných číslech :D Strašně mě baví jak je chytrá a hlavně se tou zarputilostí a ´ofrklostí´ :D podobá Donně, jak ji můžu nezbožňovat... :wink:

Whirt: To je velká pravda, Sarah Jane má prostě speciální místo a vyčnívá mezi všemi společnicemi, a to nejen kvůli tomu že dostala vlastní spin-off... Je to hrozně smutný příběh jak to všechno s Eli Sladen dopadlo... :(
Trifi

Zpět na Doctor Who