2x15 - Seizure

Diskuse o minulých i budoucích epizodách seriálu Stargate Universe.

2x15 - Seizure

Nový příspěvekod RomanArts v 28.08.2010, 09:40

Scénář: Remi Aubuchon
Režie: ???
Premiéra: zima 2010
Obrázek
RomanArts

Re: 2x15 - Seizure

Nový příspěvekod Tokra v 05.09.2010, 07:07

spoiler k epizodě 2x15 - Seizure
Následující text obsahuje spoilery!
Woolsey byl přidělen vyjednat použití naquadriového jádra na Langaře, domovské planetě Jonase Quinna. Naquadrie je velmi nestabilní a ve dvou předchozích případech, kde byly planety bohaté na tento prvek, byly zničeny při vytáčení Destiny. Není tedy divu, že ambasador Ovirda odmítá, nechat Zemi dělat pokusy s jejich planetou jako spouštěcí bod. Woolsey zavolá McKaye, aby mu to vědecky vysvětlil, ale Ovirda odmítá, nechat ho dostat se dál, než k jeho úvodu. Problém není v tom, že nerozumí takové vědě, ale spíše to, že oni nechtějí svou planetu uvrhnout do takového nebezpečí a nechápou, že k explozi předchozích dvou planet došlo v důsledku útoků, nikoli v důsledku nějaké chyby v matematice.

Na tomto zasedání, které se bude konat v Homeworld Command, bude přítomen i plukovník Telford.

Neexistuje žádná zmínka o tom, že by se tam měl Jonas Quinn také objevit, ale doufejme, že budou existovat nějaké zprávy o tom, co se s ním stalo.
Tokra

Nový příspěvekod andy v 18.09.2010, 23:58

a kde si vzal ten spoiler :?: :?: :shock:
Obrázek

92% teenagerů poslouchá Hip-Hop. Pokud patříš mezi těch zbylých 8%, hoď si tohle do podpisu

Sci-fi příběhy mohou všem kritikům a filozofům dneška připadat stále stejně trivialní ale jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov (1920-1992)
andy

Nový příspěvekod Askaro v 23.10.2010, 15:12

POdle mýho to bude fakt super díl. Je dobře, že se tam oběví někdo s Atlantis :D :D :D
http://askaropie.blog.cz/ je to můj blog, se zaměřenim na stargate. Tak choďte
Askaro

Nový příspěvekod cypher v 05.04.2011, 10:43

No myslim že nebudu jedinej co sem napíše že od tohohle dílu čekal trochu víc...:)
cypher

Nový příspěvekod Robio v 05.04.2011, 13:32

Večer pozriem...ale nečakám veľké veci...aby som nebol sklamaní...radšej nečakať a byť prekvapený ako čakať a byť sklamaný...
No, uvidíme...teším sa jak decko na cecek.
Robio

Nový příspěvekod Lugre v 05.04.2011, 15:50

cypher píše:No myslim že nebudu jedinej co sem napíše že od tohohle dílu čekal trochu víc...:)

Já se nepřidám. Rozhodně jeden z nejlepších dílů řady. :D
Obrázek
Lugre

Nový příspěvekod SG?indeed! v 05.04.2011, 21:14

Whoah, uhmff. Trochu jiné než očekávání, ale podařené.
Schopnosti, vlastnosti a možnosti Destiny mě nepřestávají překvapovat.
Role Rodneyho trochu odstrčená, ale měli jsme to očekávat.
A kde je Franklin?! Když ony mohou tohle, tak co on? Kde je? Co je?
A jak velkej HDD vlastně ta Destiny má? Sice už tu není tablet a univerzální přípojka na všechny technologie v galaxii, ale jinak se nic nemění - Eli prostě vezme složku "Amanda" a přesune ji dvojklikem na virtuální plochu vzdáleného serveru a odpojí kabel - wtf? Hrajou si se samou inteligenční podstatou člověka a s miliony let starou, cizí, odlišnou, nekompatibilní technologií jako by hráli Solitaire. Navíc vysvětlení parametrů programu - úplně na hlavu postavené. Neberu.
Některé Rodneyho výstřelky byly zábavné, ale ten díl se měl raději nést celý v SGA duchu nebo si to měli úplně odpustit. Vtipný hlášky trochu zapadnou, když najednou "pan všemocný" nedokáže zprovoznit "jenom jednoduchou" bránu za takovou dobu..
+ za další použití křesla a získání nových domněnek o vývoji k povznesení
+ za Amandinu postelovou scénu a její tílko :D

Takže nedostatků by se našlo dost, ale celkově to zanechalo poměrně dobrý dojem.
YjM, the Gate-o-Raider
Two by two
hands are blue

Obrázek
SG?indeed!

Nový příspěvekod Robio v 05.04.2011, 23:45

Ja som teda bojovník za SGU, ale toto bol výstrel úplne mimo...
Prišlo mi to ako keby pozliepali 10 epizód do jednej...ale že úplne zle pozliepali...zbytočná časť...dokonca najzbytočnejšia...Mckaya som nijak zvlášť neobľuboval, niektoré vtípky podarené (SGA)
Dokonca mal aj menší tablet...a to už je čo povedať...
V podstate neviem čo povedať...toto snáď bola nejaká časť zo zlého paralelného vesmíru ... To tam rovno mohli ako personál opice obsadiť a vyzeralo by to rovnako...(ak nie lepšie). Sory SGU, ale pre mňa 2/10...jeden bod za ten vtípek s lolo ferrari a McKayom. A druhý za Ginn, ktorá sa samozrejme ako inak musela obetovať a odčiniť tak chyby iných.

Musím súhlasiť že zábery zo Zeme sú proste iné...(mne chuťovo nesedia...blééé.)
Robio

Nový příspěvekod DrNicholasRush v 06.04.2011, 11:03

Byla to zvláštní epizoda, občas zmatená, dalo by se to dát klidně do dvou dílů. Ale jinak sem se bavil dobře i několikrát zasmál nahlas, sem zvědavy co bude příště. Nevim nějak co bych ještě napsal, zhoršila se mi nálada tim že pravděpodobně zbývá 5 epizod do úplného konce celé ságy SG a nebo alespon začátek dlouhé odmlky :-/
Obrázek
Obrázek
Obrázek
"Existuje nespočet světů podobných tomu našemu i zcela odlišných" - Giordano Bruno 1548-1600

Obrázek
DrNicholasRush

Nový příspěvekod Provaz v 07.04.2011, 05:46

mě dostalo: jak byl ten záběr na FTL v tom promu,tak jak ste tu řikali,že to vypadá jako ňákej SuprFTL,a vona to jenom bouchala Destiny :D :mrgreen:
Provaz

Nový příspěvekod torp v 07.04.2011, 06:23

Mě dobře zmátli při jednom záběru, kdy Destiny letí v FTL a já koukám, že na pravé straně najednou není kopule, ale doky pro raketoplány. Tak jsem si to pustil znova a oni jen zrcadlově otočili záběr, takže bylo vše naopak, docela chyba. Mají připravených tolik verzí Destiny v FTL a oni vyberou takový, který musí otáčet, nebo si toho vůbec nevšimli. :)
torp

Nový příspěvekod SG?indeed! v 08.04.2011, 18:07

Ještě dodatek. Věc, který 'sem si na poprvé nevšiml.
Přímo říkali, že "více než 900TB" bylo zkopírováno do paměti Destiny. Tím určili, že lidské vědomí má velikost okolo 1PB. Nevím, mě to přijde málo a to nezávisí samozřejmě na "chytrosti" daného člověka, to je víceméně konstatní velikost, která se může měnit snad jen s věkem. V 3001 (odkud btw ten nápad s kopírováním myslí ukradli) A.C. Clark uvažuje až o stovkách PB (pokud se dobře pamatuju) na jednu mysl. To mě tedy přijde reálnější. Co vy myslíte?
YjM, the Gate-o-Raider
Two by two
hands are blue

Obrázek
SG?indeed!

Nový příspěvekod Mick z Domihorku v 08.04.2011, 20:24

Myslím si, že to se dá jen velice těžko vyjádřit, jestli vůbec, protože, jak už zde bylo řečeno, mozek nepracuje binárně. Ano jsou tam elektrické impulzy, ale závisí to spíš na chemikáliích v mozku. Proto si taky myslím, že snad ani nejde sestrojit UI podobná člověku vývojem dnešních počítačů, to by se to muselo úplně změnit.
Mick z Domihorku

Nový příspěvekod Lugre v 08.04.2011, 20:28

I kdyby se data lidské mysli nějak převedla, jejich množství je velice těžké určit, protože je zde několik hladin vědomí, podvědomí, nevědomí a dá se také spekulovat o tom, co všechno je součástí onoho vědomí, "duše".
Obrázek
Lugre

Další

Zpět na Epizody